محل تبلیغات شما
از روزی كه بازی های المپیك2016 شروع شده متاسفانه هر روز شاهد شكست های تلخ ورزشكاران كشورمون هستیم.شكست هایی كه به جز در بعضی از رشته های خاص اصلا موجه نبوده و نشان از بی لیاقتی مسئولین و جدی نگرفتن المپیك توسط ورزشكاران عزیزمون! بوده،به طوری كه ظاهرا ورزشكاران صرفا حضور در المپیك را كافی دونستن و فقط برای تفریح به المپیك اومدن!
در رشته هایی مثل تنیس روی میز(پینگ پونگ)،دوچرخه سواری و شنا واقعا انتظاری از ورزشكاران نمیرفت،چون اختلاف سطح بسیار زیادی با استانداردهای جهانی و المپیك دارن و واقعا در توانشون نیست كه مدعی باشن.
اماا؛در تیراندازی،وقتی زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیك 2012 به خاطر ضعف بدنی و عدم تمرینات بدنسازی صحیح كم میاره و نمیتونه با تمركز كامل مسابقات رو ادامه بده و كارشناس برنامه هم اعلام میكنه كه به خاطر انتخاب اشتباه مربی بدنساز،به نحو احسن تمرینات بدنسازی رو انجام نداده. در بوكس احسان روزبهانی با یه نمایش مبتدی و گاردگیری اشتباه كه منی كه هیچ سررشته ای از بوكس ندارم هم متوجه شدم كه چقدر ابتدایی و ضعیف مبارزه كرد.در جودو كه گل سر سبد سوتی های المپیك ایران بود هم جودوكار عزیزمون! سعید مولایی در مبارزه اول با یك اخطار بیشتر نسبت به حریفش مسابقه را واگذار كرد و حذف شد،اما نكته تلخ و اسفناكش اینجاست كه اخطار سوم(همون اخطار اضافی كه منجر به شكستش شد) را به این دلیل دریافت كرد كه بدون اجازه داور لباسش رو مرتب كرد(پیرهنش رو داخل كمربندش كرد) !!!! یعنی ورزشكار ملی پوش ما؛كسی كه قطعا سالها سابقه حضور در مسابقات اسیایی و جهانی رو داره و الان هم در بزرگ ترین میدان جهان در این ورزش داره مبارزه میكنه هنوز نمیدونه كه بدون اجازه و دستور داور حق نداره لباسش رو مرتب كنه.و همچنین در والیبال،ورزشی كه كلی ازشون انتظار داریم و قطعا تواناییشو دارن كه به موفقیت برسن،شاهد نمایشی ضعیف،بی نظم،بی روحیه و فوق العاده بی انگیزه هستیم،ایا در میدانی به این بزرگی این سهل انگاری ها قابل قبول هست؟!؟!؟واقعا چی باعث شده كه ورزشكارن ما بدون امادگی كامل به این رقابت ها اعزام بشن؟كی مقصره؟!واقعا چند درصد این ضعف ها به گردن مسئولین هست و چقدرش به گردن ورزشكاران؟!در اینكه مهسا جاور در قایقرانی،الهه در تیراندازی،جواد محجوب در جودو و علیرغم توانایی هایی كه داشتن و صرفا به خاطر اینكه از پیش بازنده و قانع به كم وارد میدان رقابت شدن،راه به جایی نبردن و خیلی سریع به شكست رسیدن،چه كسی رو باید مقصر دانست؟روحیه جنگندگی هادی ساعی در المپیك قبلی ، با وجود مصدومیتش،بالا بودن سنش و هزار حرف و حدیث و انرژی منفی كه در مورد اعزامش و جایگزینیش با یوسف كرمی پیش امده بود و. ،را كدوم مسئول بهش هدیه كرده بود؟
در شمشیر بازی،ورزشی كه شاید برای اولین بار بود كه خیلی ها مسابقاتش رو داشتن نگاه میكردن و اكثرا هیچ اطلاعاتی از این رشته نداشتیم و حتی نمیدونستیم نحوه امتیاز دهیش چطوری هست(یعنی تا این حد غریب بوده و هست این رشته) ،وقتی مجتبی عابدینی با روحیه بالا و مصمم به جمع چهار نفر برتر المپیك راه پیدا كرد،كدوم مسئول حامیش بوده؟ برای احسان حدادی چه كسی حمایت كننده بوده؟

خلاصه اینكه من نمیگم ورزشكاران حمایت لازم ندارن،بودجه و امكانات تمرینی لازم ندارن،شركت در مسابقات معتبر و مسابقه و مبارزه با حریفان قوی و جدی را برای آماده سازی المپیك نیاز ندارن. نه ؛حرف من اینه كه اراده شخص بالاتر از هرچیزیه،صحبت اینه كه ما عادت كردیم به بهانه تراشی و توجیه و اینكه ناداوری بود و امكانات نبود و . و جملات مسخره ای مثل چیزی از ارزشهای ما كم نمیشه و تا همینجا هم خیلی خوب بودیم و .
متاسفانه راه را داریم اشتباه میریم.!!!

به امید فاز دوم حضور ورزشكارانمون از امروز و موفقیت هایی كه یه مقداری تلخی این فاز رو برای ما كمتر كنه. انشالله

پیرم و گاهی دلم یاد جوانی می کند . . .

دیوانـه ها از حال هــم امّا خبر دارند...

امشب دلم می خواد...

كه ,المپیك ,رو ,ورزشكاران ,هم ,هایی ,به خاطر ,به این ,هایی كه ,كه به ,در جودو

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

jacjustljuschuck The scene is mine :D deimosofttrus nissanclub drsamadzare پایگاه اطلاع رسانی مهدی ما تیم ترجمه نقد کره mulymula retciavietreep تاپ تکواندو ایران-IRAN TOPTAEKWONDO(روابط عمومی)